גרמניה ודרום קוריאה

קורס 3498 , ילדים בסיכון בפרספקטיבה בינלאומית משווה

"אני ממליצה לכל סטודנט אשר מתאפשר לו להשתתף בקורס בינלאומי של מכון חרוב. הקורס מלמד חוויתי ומעשיר. הלימוד נעשה דרך הרגלים ויש בזה משהו חזק ומשאיר חותם בצורה אחרת לגמרי מלימוד פרונטלי. המפגש עם סטודנטים מתרבות אחרת והתנהלות שונה מאפשרת שיח פורה וכנה על נושאים שניראים מובנים מאליהם. תודה רבה על ההזדמנות לקורס כזה!"   

אשרת וינברגר

 

 

"החוויה האישית שלי בקורס הייתה מצוינת. זהו התואר השלישי שאני עושה בעברית ובבית הספר לעבודה סוציאלית ואני חייבת לציין שזה היה הקורס המוצלח ביותר מבחינה מקצועית ואישית. לא רק בשל הנסיעה לחו"ל אלא בשל האנשים שפגשתי, המקומות שראיתי והידע שרכשתי.

יש לציין שאני עוסקת בתחום של רווחת הילד כבר לא מעט שנים (בתור חוקרת התחום גם באוניברסיטה וגם במכון ברוקדייל)  ובזכות הקורס הזה ניתנה לי הזדמנות אמיתית ללמוד "דרך הרגליים" על המערכות השונות להגנת הילד בגרמניה ובדרום קוריאה בהשוואה לישראל. גם עבודת הגמר בקורס מספקת הזדמנות אמיתית ללמוד את החומר ממבט השוואתי שהינו מרתק ומלמד מעבר לכל מחקר שעשיתי פה בארץ על התחום.

אני רוצה להגיד תודה מיוחדת לפרופ' אשר בן אריה שמדי שנה מספק חוויה מעצימה, מלמדת ומעשירה שמגייסת סטודנטים להיות השגרירים הבאים במאבק כנגד התעללות והזנחה של ילדים בארץ ובעולם ולשיפור מערכת רווחת הילד בישראל. הקורס מסייע לנו ולהיות פרקטיקנים וחוקרים טובים יותר בתחום.

זוהי הזדמנות חד פעמית שאין לקחת אותה כמובן מאליו.

ממליצה לכל מי שיכול לעבור את הקורס הזה."            איה אלמוג- זקן