טיפולים דינמיים קצרי מועד

דף הבית

line

אודותינו

line

סגל היחידה

line

קבלה והרשמה

line

Pictures-Button

line

קורסים

line

כתבו עלינו בתקשורת

line

צור קשר

line

waze

 

תיאור הקורס

במהלך ששת העשורים האחרונים טיפולים דינמיים קצרי מועד הפכו לאופנויות טיפול נפוצות, מקובלות שהוכחו קלינית ואמפירית כיעילות ועמידות, וככאלה שאינן נופלות בטיב תוצאותיהן מתוצאות של טיפולים אחרים הן בגישה דינמית והן בגישות אחרות.

בראשית הקורס נתבונן במה שנראה לכאורה כהתפתחות לעומתית מתריסה, ונבין כיצד הופעתם של טיפולים קצרים היא טבעית וקשורה התפתחותית להיבטים ״השרדותיים״ של התיאוריות הפסיכודינאמיות.

נסקור בקצרה מספר שיטות לטיפול דינמי קצר-מועד (של מאלאן, סיפניאוס ודבנלו)  ונעמיק את הלימוד בשיטת הטיפול הדינמי המוגבל בזמן של ג׳יימס מאן. נעסוק במודל התיאורטי של השיטה, וברציונאל הקליני שלה. לאחר מכן נלמד את ההתוויות והתוויות-הנגד להתאמת השיטה למטופלים, שלבי הטיפול, ניסוח הסוגיה המרכזית, מהלך הטיפול, סיומו ומעקב.

במהלך הקורס תתקיימנה הרצאות מלוות בקריאה, הדגמות קליניות ותיאור של טיפול מלא על ידי המרצה. בנוסף,  יתקיימו תרגולים לבדיקת התאמה של המודל של מאן למטופלים שונים, ניסוח סוגיה מרכזית, ובדיקת התאמת מטופלים שיתוארו על ידי משתתפי הקורס.

מטרת הקורס היא ללמד את המשתתפים  לעבוד בשיטת טיפול זו, ולאפשר למי שחפצים בכך, לטפל בהמשך בגישה זו בלווי הדרכה מתאימה

 

מטרת הקורס

הכרות בסיסית עם טיפולים דינמיים קצרי מועד בכלל וטיפולים דינמיים מוגבלים בזמן של ג'יימס מאן.

 

אוכלוסית היעד

הקורס מיועד לאנשי טיפול מתחומים שונים: עו”סים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מטפלים בהבעה ויצירה, יועצים חינוכיים ואנשי מקצועות הבריאות. הקורס יהיה אפקטיבי למשתתפות ומשתתפים שיש להם רקע בטיפול בגישה פסיכו דינמית.

 

מבנה הקורס

היקף הקורס: 40 שעות.  10 מפגשים של 4 שעות אקדמיות.

 

תאריכי הקורס:

הקורס ייערך בין התאריכים 10/3-19/5/2019 יום ראשון בין השעות 16:30-19:45.

 

על המרצה

פרופ' (אמריטוס) גבי שפלר

פסיכולוג קליני מדריך ופסיכואנליטיקאי מנחה. מחברם של 4 ספרים וכעשרים מאמרים שעוסקים בטיפולים פסיכו דינמיים קצרי מועד ומוגבלים במזמן. הפסיכולוג הראשי במרכז הרפואי הרצוג בירושלים.

שימש כראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית, מופקד הקתדרה על שם זגמונד פרויד ומנהל מרכז פרויד למחקר בפסיכואנליזה ובפסיכותרפיה באוניברסיטה העברית.

 

תעודה:

בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה על סיום קורס בן 39 שעות.

 

 

דמי רישום: 350 ש"ח

עלות הקורס: 2200 ש"ח