התוכנית שמוסיפה עומק חדש לשגרת העבודה

דף הבית

line

אודותינו

line

סגל היחידה

line

קבלה והרשמה

line

Pictures-Button

line

קורסים

line

כתבו עלינו בתקשורת

line

6Button

line

צור קשר

line

waze

 

לא פשוט לעבוד כמטפלים. ההתמודדויות, האתגרים והשחיקה הם חלק משגרת היום יום. הכירו את תוכנית הלימודים לקהילה המקצועית, שנועדה לאפשר ראייה מעמיקה של תהליכים בעבודה הטיפולית, לצד למידה של נושאים חדשים ומגוונים בתחום

זוכרים את היום ההוא שבו החלטתם לעסוק בתפקיד עם משמעות וערך מוסף? הרגע הזה שבו ידעתם שאתם רוצים לעזור לזולת, לשנות משהו, להשפיע ואולי אפילו לעצב את פני הדור הבא? אז הלכתם ללמוד תואר טיפולי, מצאתם עבודה, פגשתם אנשים, לחלקם אולי אפילו שיניתם את החיים, התמודדתם בדרך עם לא מעט אתגרים והנה שוב אתם שואלים את עצמכם "מה עכשיו, לאן ממשיכים מכאן?"

אם אתם עובדים סוציאליים או אנשי מקצוע המגיעים מהתחום הטיפולי, אתם בוודאי יודעים שהרצון להשפיע, לעזור ולשנות לא נגמר אף פעם, אבל אי שם אחרי תחילת הדרך עולה התהייה איך אפשר ליצוק לתוך תחושת השליחות הזו כלים שירחיבו ויעמיקו גם את ההתפתחות המקצועית וגם את ההנאה האישית שלכם מהעבודה.

היחידה ללימודי המשך והשתלמויות של בית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית ע"ש פאול ברוואלד באוניברסיטה העברית, מציעה תוכנית שנועדה לצקת תכנים חדשים ומשמעותיים לעבודתכם וכן לרענן את "ארגז הכלים" המקצועי שלכם. הקורסים וההשתלמויות מהווים הזדמנות עבורכם להרחיב את מעגל אפשרויות התעסוקה בתחום הטיפולי. תוכנית לימודי ההמשך הייחודית מורכבת מהשתלמויות וקורסים המיועדים לקהילה המקצועית, דוגמת פיתוח כישורי מטפלים, קורסים בהורות, מיניות בריאה, EMDR שלב א+ב, ביבליותרפיה, טיפול בילדים שעברו פגיעה מינית ועוד. מטרתה היא להכניס עובדים סוציאליים וכל העוסקים בתחומי הטיפול, הרווחה וההדרכה למעגל למידה והתפתחות בתחומי טיפול חדשניים ומבוקשים, תוך הרחבת הידע בפרקטיקות מתקדמות והתמודדות עם צרכים מקצועיים עדכניים.

"עדכניים" היא מילת המפתח. בין אם אתם מטפלים ותיקים ובין אם אלו שנותיכם הראשונות בתחום, אתם בוודאי יודעים שהלמידה אף פעם לא נגמרת. מטפל טוב הוא מטפל שרוצה ללמוד ולהתפתח, כזה שצמא לעוד ועוד ידע ומעוניין ליישום שיטות טיפול חדשות. באופן זה הוא לא רק חווה התפתחויות מקצועיות ומעניק טיפול טוב יותר, אלא גם מעשיר את שגרת העבודה ברובד נוסף של הנאה ותחושת התחדשות.

את תוכנית הלימודים היוקרתית מובילים מרצים ואנשי מקצוע נחשבים בארץ ובעולם המשמשים אורים ותמים בתחומם, ביניהם ד"ר דני ברום פסיכולוג קליני מהמרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה, ד"ר חנה צור מתמחה בתחום הגיל הרך, ד"ר גרי קווין שעומד כיום בראש עמותת EMDR ישראל; ד"ר עשהאל רומנלי המתמחה בהכשרת מטפלים בכישורי אלתור; ד"ר רבקה קליין, פסיכותרפיסטית ומטפלת מינית מוסמכת וגברת דפנה שלם, ביבליותרפיסטית ופסיכותרפיסטית יונגיאנית.

בארץ קיימות כיום מספר תוכניות ללימודי המשך בתחום הטיפול והעבודה הסוציאלית, אך זו היחידה שמגיעה עם ערך מוסף משמעותי: שירות ויחס אישי המותאמים לכל אחת ואחד, רמה אקדמית גבוהה, חדשנות ומרצים מוכרים ומובילים מתחומי טיפול מגוונים. כשאתם בוחרים לבוא ולהמשיך להתפתח איתנו באוניברסיטה העברית, אתם מצטרפים לעשרות עובדים ומרצים המחויבים לחדשנות במחקר ובהוראה, תוך דגש על התאמת התוכן המקצועי לתחום הטיפול המשתנה והמתפתח כל העת.

עובדים סוציאליים ומטפלים לא מפסיקים ללמוד אף פעם

לא משנה כמה השקעתם בלימודים וכמה קורסי העשרה לקחתם, תחום הטיפול אף פעם לא מפסיק להתפתח. הידע החדש, העכשווי, המוביל, המשפיע והמתפתח הוא חלק בלתי נפרד מעבודת המטפל. בתחום שבו מתודות, גישות חדשות, טיפולים חדשניים ומחקרים צצים חדשות לבקרים ומעשירים את עולם הטיפול המסורתי - חובה להישאר מעודכנים, להעמיק ולהרחיב את הידע.

בהתאם, סגל התוכנית ללימודי ההמשך היוקרתיים חרט על דגלו להעשיר את עולם המטפלים באמצעות כלים תיאורטיים ומעשיים המסייעים בעבודה עם אוכלוסיות שונות, תוך שימת דגש על גישות טיפול מבוקשות דוגמת הקניית כישור אלתור למטפלים, קורס שפותח במסגרת מחקר בבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית ע"ש פאול ברוואלד באוניברסיטה העברית והוכח כתורם לשיפור ברמת הנוכחות, החופש והתעוזה של המטפל. קורס נוסף שיילמד השנה במסגרת התוכנית הוא "ביבליותרפיה בין גוף לנפש", המשתמש בכתיבה ובספרות לעבודה טיפולית עמוקה ומקנה כלים מעשיים לעבודה עם אוכלוסיות מגוונות דוגמת ילדים, מתבגרים וקשישים. רוצים לשמוע פרטים נוספים על הקורסים השונים במסגרת התוכנית ללימודי ההמשך בבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית באוניברסיטה העברית? לחצו כאן.

  • מרבית או רב הקורסים בתוכנית הלימודים מוכרים לגמול השתלמות.
  • כל הנרשמים עד ה-1.3.18 יקבלו הנחה של 5%
  • בוגרי האוניברסיטה העברית שירשמו עד ה-1.3.18 ייהנו מ-10% הנחה.
  • הקורסים השונים בתוכנית לימודי ההמשך מתקיימים בשעות נוחות המאפרות לשלב עבודה במקביל ללימודים.