פרס ישראל

פרס ישראלפרס ישראל הוא הפרס החשוב והיוקרתי ביותר הניתן במדינת ישראל. את הענקתו, יזם בשנת תשי"ג (‏1953), שר החינוך דאז, בן-ציון דינור, והוא מוענק מאז באופן רצוף. מדי שנה בשנה מגישות וועדות השופטים לשר החינוך את המלצתן להענקת הפרס בתחומים שונים ומגוונים בהווית העשייה והיצירה בישראל. הזוכים הם אזרחי-ישראל - יחידים, או במקרים חריגים שותפי הישג שגילו הצטיינות מיוחדת, מצוינות ופריצת דרך בתחומם או שתר,מו תרומה מיוחדת לחברה בישראל.

 
blue-line
 
פרופ' מרדכי רוטנברג, קיבל את הפרס בשנת תשס"ט

מרדכי רוטנברג , ויקיפדיה 

פרופ' מרדכי רוטנברג     במהלך שנותיו כחבר סגל בית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית על שם פאול ברוואלד, ייסד פרופ'      מרדכי רוטנברג מודל חשיבה מקורי, יצירתי ופורץ דרך המשלב תחומי ידע מסוציולוגיה, פסיכולוגיה ודת            עם רווחה ועבודה סוציאלית. על פיתוח מודל זה, אשר נשען על מקורות יהודים אך שואב את השראתו גם        מתפיסות תרבותיות חובקות מערב ומזרח.

 

silver-line

 

פרופ' אברהם דורון, שנת תשס"ד

אברהם דורון, ויקיפדיה 

refresh     פרופ' דורון זכה בפרס ישראל לחקר העבודה הסוציאלית על כך שהניח את היסודות למחקר מעמיק,                היסטורי ומשווה בתחומים מגוונים של העבודה הסוציאלית והמדיניות החברתית בישראל. הודות למחקריו        החשובים, למחויבותו לרווחה, ולמעורבותו הרבה בתהליכי עיצוב מדיניות חברתית זכה פרופ' דורון להכרה       רבה בישראל ובעולם. את הידע הרב שנרכש במחקריו הקנה פרופ' דורון לתלמידים רבים הממשיכים את                               דרכו המחקרית

 

silver-line

 

פרופ' יונה רוזנפלד , שנת תשנ"ח

יונה רוזנפלד, ויקיפדיה 

refresh     פרופ' יונה רוזנפלד הוא מחלוצי ומנהיגי העבודה הסוציאלית בישראל. הוא נמנה עם סגל בית הספר              לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית על שם פאול ברוואלד באוניברסיטה העברית בירושלים, וכיהן כמנהל        בית הספר בין השנים 1974-1979.